V torek, 26. 4. 2022, smo v sodelovanju z PGD Tacen in Gasilsko brigado Ljubljana izvedli  evakuacijsko vajo za primer požara. Vaje se je udeležilo 25 gasilcev.

Po izvedeni vaji se zavedamo, da je za dobro izpeljano evakuacijo potrebna dobra komunikacija med vsem deležniki (gasilci, učitelji, učenci, ostalimi delavci šole). Ko je vodja evakuacijske vaje, od vodje intervencije, dobila navodilo, da je šola varna je to sporočila učiteljem, ki so svoje učence pospremili nazaj v razrede. Vaja se je zaključila ob 12.00 uri. Učenci razredne stopnje so si po koncu vaje ogledali gasilska vozila in poklepetali z gasilci. Največja zanimivost je bilo gasilsko dvigalo, ki ga je pripeljala gasilska brigada iz Ljubljane.

Simona Turk, vodja evakuacije

Vabilo

V priponkah (na odebeljenih besedah) si preberite vabilo in program Gasilske brigade Ljubljana na dogodek ob 100. obletnici ustanovitve, ki je namenjen vsem meščanom in se bo odvijal v soboto, 14. 5. 2022, v centru Ljubljane.