Bober je mednarodno tekmovanje iz računalniškega mišljenja, namenjeno osnovnošolcem od drugega razreda naprej in srednješolcem. Njegov namen je povečati zanimanje učencev za računalništvo ter jim pokazati, da računalnik ni le orodje za komuniciranje, brskanje po spletu, urejanje besedil ter poslušanje glasbe in gledanje filmov, ampak tudi neizčrpen vir zanimivih logičnih problemov zaradi katerih računalnikarju ni nikoli dolgčas.

V soboto, 19. 2. 2022, je v  Ljubljani na Fakulteti za računalništvo in informatiko potekalo državno tekmovanje Bober. Našo šolo so zastopali trije učenci, in sicer Žiga Trček iz 6. b, Andraž Čadež iz 7. b ter Tomaž Žinko iz 8. b razreda. Tekmovanje je trajalo 40 minut. Po tem času se je okolje samodejno zaprlo in nestrpno smo čakali rezultate tekmovalcev. V večernih urah so bili objavljeni prvi neuradni rezultati. Izredno nas je razveselil Andraž kateri je v svoji kategoriji osvojil 1. mesto, odlično pa sta se odrezala tudi Žiga in Tomaž. V sredo, 23. 2. 2022, smo prejeli uradne rezultate tekmovanja.  Vsi trije učenci so prejeli ZLATO priznanje.

Vsem trem iskreno čestitamo.

Marija Pintar, mentorica in vodja tekmovanja ter Dušan Bajuk, računalničar