V ponedeljek, 15. 3. 2021, je bilo na naši šoli prvič tekmovanje v recitiranju števila π in hitrostnem sestavljanju Rubikove kocke. Tekmovali so učenci od 6. do 9. razreda.

TEKMOVANJE V RECITIRANJU ŠTEVILA π

Aktualni šolski rekord v recitiranju števila π je dosegel Urban Merše (9. b), ki je naštel 109 decimalk!

TEKMOVANJE V HITROSTNEM SESTAVLJANJU RUBIKOVE KOCKE

Šolski rekord v hitrostnem sestavljanju Rubikove kocke je postavil Nejc Tršek (9. b) s časom 40,16 sekund!

Vsak tekmovalec je dvakrat sestavljal Rubikovo kocko, ki je bila naključno zmešana s 25 potezami. Preden je tekmovalec začel sestavljati kocko, je imel 15 sekund časa za ogled kocke in načrtovanje potez. Na koncu je komisija upoštevala povprečni čas sestavljanja kocke.

Obe tekmovanji je spremljala komisija v sestavi učenke Lorene Drinič (7.b) in Maruše Malovrh (7.b).

Čestitamo zmagovalcema in vsem tekmovalcem ter komisiji, ki je uspešno vodila tekmovanje!

Vsi, ki smo sodelovali na tekmovanju, se že veselimo naslednjega tekmovanja.

Matematični aktiv