Dragi učenci in drage učenke!

V ponedeljek, 2. septembra 2024, ponovno odpiramo vrata naše šole in vstopamo v šolsko leto 2024/2025. Našo šolo bo v novem šolskem letu obiskovalo 432 učencev in učenk, od tega 47 prvošolcev in prvošolk.

Ob začetku novega šolskega leta želim vsem učencem in učenkam, da začnete šolsko leto z dobro voljo in pozitivnim odnosom do šolskega dela. S tako naravnanostjo boste izzive, ki jih bo prineslo leto, premagovali in ob tem krepili samostojnost ter samozavest. Že od prvega šolskega dne se zavedajte, da je prav vsak izmed vas za našo šolo dragocen in na vsak vaš uspeh smo in bomo neizmerno ponosni.

Uspeh in napredek pa tudi v tem letu ne bosta nekaj samoumevnega, saj se bo potrebno truditi od prvega dne naprej. Odgovornost do učenja, medsebojno spoštovanje, skrb za okolje in pogum so naše skupne vrednote, ki jih bomo skozi celo leto poglabljali in živeli, ker verjamemo, da le tako lahko ustvarjamo varno in spodbudno učno okolje.

Uspešno v šolsko leto 2024/25!

Irena Babnik, ravnateljica OŠ Šmartno pod Šmarno goro

V PRILOGI pa si lahko preberete tudi poslanico ministra za vzgojo in izobraževanje.